Tłumaczenia chiński

Język chiński to jeden ze starszych języków używanych na świecie. Jednak w wypadku Chin trudno mówić o jednym języku, gdyż oficjalnym językiem, tzw. standardowym językiem mandaryńskim posługuje się 840 mln mieszkańców Chin. Jest to język nauczany w szkołach – i tu ciekawostka ten język, a w zasadzie jego forma i zasady, ma niewiele ponad pół wieku. Opracowano zasady tego języka w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i w 1956 roku wprowadzono do szkół. Postawą tej oficjalnej wersji języka były języki mandaryńskie używane wyłącznie na północy Chin.

Różnorodność chińskich dialektów

Trudno zresztą w przypadku Chin mówić o języku, a trzeba raczej mówić o językach używanych na terenie tego państwa. Wszystkie te języki, z wyjątkiem języka min, wywodzą się bezpośrednio z języka starochińskiego, który używany był od VI do X wieku. Oczywiście istnienie wielu dialektów (mandaryńskie, wu, min, yue) utrudnia komunikacje, co jest szczególnie uciążliwe w sprawach urzędowych. Jednak wprowadzenie języka urzędowego do szkół nie rozwiązało problemów komunikacji - łatwiej jest na północy kraju, gdzie języki (dialekty) są blisko spokrewnione i osoby w nich mówiące nie mają dużych problemów we wzajemnym rozumieniu się. Natomiast na południu Chin istnieją języki, które różnią się zarówno od dialektów północnych, ale również od siebie samych. Danym dialektem w Chinach porozumiewa się od 20 do 8-0 milionów osób.

Tłumaczenia języka chińskiego podstawą współczesnego biznesu

Tego jak ważna jest obecnie znajomość języka chińskiego, nie trzeba nikomu uświadamiać. Chiny to obecnie państwo o ogromnych wpływach politycznych i gospodarczych. Dynamiczny rozwój przemysłu oraz przeniesienie produkcji właśnie do Chin przez wiele amerykańskich i europejskich firm, w sposób decydujący wpłynęło na międzynarodowe stosunki biznesowe. Dobra komunikacja i tłumaczenia języka chińskiego to obecnie podstawa, jeżeli myślimy o rozwoju naszego biznesu i wykorzystaniu zaplecza produkcyjnego Państwa Środka. Nasze biuro tłumaczeń oferuje tłumaczenia języka chińskiego na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli planujesz spotkanie z przedstawicielem chińskiego biznesu albo wybierasz się do Chin – stawiamy do Twojej dyspozycji zespół profesjonalnych i doświadczonych tłumaczy, którzy zagwarantują Ci doskonałą komunikację, ale pozwolą Ci też swobodnie odnaleźć się w tej dość egzotycznej dla nas kulturze. Tłumaczenia z języka chińskiego są naszą mocną stroną i zaufało nam już wiele polskich i międzynarodowych klientów.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl