Переклад українською мовою
bezpłatna wycena
infolinia/zadzwoń
+48 (022) 101 77 71

Język chiński to jeden ze starszych języków używanych na świecie. Jednak w wypadku Chin trudno mówić o jednym języku, gdyż oficjalnym, tzw. standardowym językiem mandaryńskim posługuje się 840 mln mieszkańców Chin. Jest to język nauczany w szkołach – i tu ciekawostka ten język, a w zasadzie jego forma i zasady, ma niewiele ponad pół wieku. Opracowano zasady tego języka w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i w 1956 roku wprowadzono do szkół. Podstawą tej oficjalnej wersji były języki mandaryńskie używane wyłącznie na północy Chin.

Różnorodność chińskich dialektów

Trudno zresztą w przypadku Chin mówić o języku, a trzeba raczej mówić o językach używanych na terenie tego państwa. Wszystkie, z wyjątkiem języka min, wywodzą się bezpośrednio ze starochińskiego, który używany był od VI do X wieku. Oczywiście istnienie wielu dialektów (mandaryńskie, wu, min, yue) utrudnia komunikację, co jest szczególnie uciążliwe w sprawach urzędowych. Jednak wprowadzenie języka urzędowego do szkół nie rozwiązało problemów komunikacji - łatwiej jest na północy kraju, gdzie języki (dialekty) są blisko spokrewnione i osoby w nich mówiące nie mają dużych problemów we wzajemnym rozumieniu się. Natomiast na południu Chin istnieją języki, które różnią się zarówno od dialektów północnych, ale również od siebie samych. Danym dialektem w Chinach porozumiewa się od 20 do 80 milionów osób.

Tłumaczenia języka chińskiego podstawą współczesnego biznesu

Tego jak ważna jest obecnie znajomość języka chińskiego, nie trzeba nikomu uświadamiać. Chiny to państwo o ogromnych wpływach politycznych i gospodarczych. Dynamiczny rozwój przemysłu oraz przeniesienie produkcji właśnie do Chin przez wiele amerykańskich i europejskich firm, w sposób decydujący wpłynęło na międzynarodowe stosunki biznesowe. Dobra komunikacja i tłumacz języka chińskiego to obecnie podstawa, jeżeli myślimy o rozwoju naszego biznesu i wykorzystaniu zaplecza produkcyjnego Państwa Środka. Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia języka chińskiego na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli planujesz spotkanie z przedstawicielem chińskiego biznesu albo wybierasz się do Chin – stawiamy do Twojej dyspozycji zespół profesjonalnych i doświadczonych tłumaczy, którzy zagwarantują Ci doskonałą komunikację, ale pozwolą Ci też swobodnie odnaleźć się w tej dość egzotycznej dla nas kulturze. Tłumaczenia z języka chińskiego są naszą mocną stroną i zaufało nam już wielu polskich i międzynarodowych klientów.

Tłumaczenia ustne i pisemne – język chiński

Współpraca handlowa z chińskimi firmami wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. W trosce o potrzeby biznesowe naszych klientów zapewniamy szeroki zakres tłumaczeń z chińskiego i na chiński. Nasze tłumaczenia ustne i pisemne na język chiński to przekłady zwykłe, specjalistyczne i uwierzytelnione. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom. Nieznajomość chińskiego nie jest przeszkodą do współpracy z azjatyckimi krajami – wystarczy pomoc dobrego tłumacza, który jest specjalistą od języka chińskiego.

Coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się tłumaczenia stron internetowych na chiński – to dobry sposób na zdobycie nowych klientów spoza Europy. Zajmujemy się także przekładami ustnymi, z których można korzystać podczas konferencji, imprez masowych, spotkań z chińskimi twórcami czy podróży biznesowych. Biuro Tłumaczeń FATIX to miejsce, w którym zapewniamy najwyższej jakości tłumaczenia pisemne i ustne. Chiński jest jednym z dwóch języków azjatyckich dostępnych w naszej ofercie – oferujemy również przekłady z japońskiego i na japoński.

Ile kosztują tłumaczenia na chiński?

Specjalistów od języka chińskiego nie jest w Polsce tak wielu jak tłumaczy angielskiego czy niemieckiego. W związku z tym koszt przekładów z języków azjatyckich będzie wyższy niż w przypadku tłumaczeń z języków europejskich. Nie trzeba jednak samodzielnie szukać i weryfikować tłumacza – to nasza specjalność! FATIX dysponuje bazą doświadczonych i rzetelnych tłumaczy języka chińskiego, którzy na czas dostarczą przekład pisemny lub terminowo pojawią się w miejscu, w którym ma się odbyć tłumaczenie ustne.

Ze względu na różnorodność tłumaczeń do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, również pod względem ceny. Zapewniamy bezpłatną wycenę – wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz i poczekać na kontakt ze strony naszego project managera. Można również do nas zadzwonić, by dopytać o orientacyjne ceny tłumaczenia pisemne i ustne na język chiński lub z chińskiego.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.eu