Tłumaczenia włoski

Język włoski należy do języków indoeuropejskich, do grupy romańskiej oraz do języków italodalmatyńskich Posługuje się tym językiem około 125 milionów ludzi na świecie. Jest to język urzędowy we Włoszech, San Marino, Watykanie i na Istrii, a także w Szwajcarii, co na pewno wiele osób zaskoczy. Nowoczesny, literacki język włoski wywodzi się w prostej linii z dialektu toskańskiego – zawdzięczają to Włosi tak wybitnemu twórcy jakim był Dante Alighieri oraz Francesco Petrarka, czy w końcu Giovanni Boccaccio.

Językiem włoskim posługuje się wielu mieszkańców różnych krajów. Włoski oparty jest w dużej mierze na łacinie i dlatego dla użytkowników języków europejskich powiązanych z tym martwym językiem, stanowi dość łatwą do opanowania wymowę i pisownię.

Tłumaczenia – włoski-polski, polski-włoski

Wykonujemy zwykłe i przysięgłe tłumaczenia. Włoski jest jednym z licznych europejskich języków obsługiwanych przez nasze Biuro Tłumaczeń. Włoski to także ojczysty język wielu partnerów biznesowych polskich przedsiębiorców. Taka współpraca wiąże się z koniecznością tłumaczenia umów i oficjalnych pism, które może uwierzytelnić wyłącznie tłumacz przysięgły. Wejście na rynek włoski niejednokrotnie wiąże się również z koniecznością przetłumaczenia strony internetowej czy przeprowadzaniem negocjacji ustnych, w których przeszkodą może być bariera językowa.

Biuro Tłumaczeń FATIX oferuje pisemne i ustne tłumaczenia z włoskiego, które wykonujemy na zlecenie klientów biznesowych i indywidualnych. Współpracujemy z doświadczonymi tłumaczami, którzy zajmują się przekładami zwykłymi i specjalistycznymi, w tym związanymi z branżą medyczną, techniczną czy prawniczą. Klientom szukającym tłumaczeń poświadczonych proponujemy natomiast współpracę z tłumaczem przysięgłym języka włoskiego, który przetłumaczy oficjalne dokumenty niezbędne do przedłożenia w instytucjach finansowych czy u przedstawicieli organów administracyjnych.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl