Переклад українською мовою
bezpłatna wycena
infolinia/zadzwoń
+48 (022) 101 77 71

Język grecki należy do grupy helleńskiej języków indoeuropejskich. W czasach starożytnych był jednym z najważniejszych języków w Basenie Morza Śródziemnego. Nazwę temu językowi nadali Rzymianie, ponieważ sami Grecy swoją mowę określali jako język helleński.  Obecnie używany w Grecji i na Cyprze oficjalny język urzędowy to język nowogrecki.

Rozwój języka greckiego można datować na 1600 . p.n.e., i tak:

język mykeński 1600-1200 r. p.n.e.

  • język grecki archaiczny – to między innymi język Homera
  • język grecki klasyczny – język ten to efekt pojawienia się dialektów
  • greka koine
  • język średniogrecki czyli greka bizantyjska
  • katharewusa, czyli greka oczyszczona, taki nieco sztuczny twór językowy nawiązujący do greki klasycznej
  • język nowogrecki

Trzeba pamiętać, ze język grecki to aż 4 tysiące lat języka używanego w mowie i 3 tysiące lat języka pisanego. Jako jeden z ważniejszych, który wpłynął w niezwykle dużym stopniu na wszystkie współczesne języki, którymi posługujemy się w Europie.

Profesjonalne tłumaczenia z języka greckiego - nie tylko na wakacjach

Poszukujesz nieruchomości w Grecji? A może rozwijasz swój biznes na rynku greckim albo masz spotkanie z kontrahentem z tego kraju? Biuro tłumaczeń FATIX będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka greckiego, zarówno ustne jak i pisemne. Realizujemy tłumaczenia przysięgłe i zwykłe. Podejmujemy się tłumaczenia z greckiego oraz na język grecki umów, dokumentów biznesowych oraz tekstów prywatnych. Doskonale poradzimy sobie z tekstami branżowymi i specjalistycznymi. Tłumaczenia przysięgłe z zakresu prawa, medycyny czy nowoczesnych technologii również w przypadku międzynarodowych konferencji, nie stanowią dla nas żadnej trudności. Nasze rzetelne tłumaczenia z języka greckiego – tak jak w przypadku pozostałych języków obcych – zawsze wyróżniają się niezwykle wysoką jakością, czyli dobrym przekładem językowym, który łączymy z pełnym zrozumieniem stylu komunikatu i kontekstu kulturowego. Dzięki połączeniu profesjonalizmu z atrakcyjną wyceną tłumaczeń, zyskaliśmy wielu klientów w całej Europie.

Ile kosztują tłumaczenia na grecki i z języka greckiego?

Cena przekładu różni się w zależności od rodzaju tłumaczenia. Inaczej wyceniamy przekłady pisemne, a inaczej ustne – różnice widoczne są też w cenie tłumaczeń zwykłych, specjalistycznych i uwierzytelnionych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, również w kwestii wyceny. Aby poznać koszt przekładu, zachęcamy do tego, by wypełnić formularz zamówienia w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Na podstawie zamieszczonych informacji przygotujemy wycenę i poinformujemy o dalszych krokach. Można również skontaktować się z nami telefonicznie i szybko poznać przybliżony koszt przekładu. Zapewniamy konkurencyjne ceny i realizację zlecenia w trzech trybach do wyboru: standardowym, przyspieszonym lub ekspresowym.

Język grecki – tłumaczenia ustne i pisemne

Choć grecki nie jest popularnym językiem w naszym kraju, nie oznacza to, że nie ma zapotrzebowania na profesjonalne tłumaczenia. Grecki to jeden z języków dostępnych w ofercie naszego Biura Tłumaczeń. Realizujemy przekłady pisemne oraz ustne. Tłumaczenia pisemne to zarówno przekłady zwykłe, jak i specjalistyczne oraz uwierzytelnione. Na liście tłumaczy przysięgłych znajduje się ok. 20 specjalistów w zakresie języka greckiego – dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze terminy i najwyższą jakość przekładów.

Zajmujemy się także tłumaczeniami stron internetowych: dwujęzyczna lub wielojęzyczna witryna zwiększa prestiż firmy na arenie międzynarodowej i ułatwia zdobywanie klientów poza granicami Polski. Jeśli planujesz rozwinąć swój biznes w Grecji lub na Cyprze, możesz nam zlecić tłumaczenie strony internetowej.

Nasza oferta obejmuje również tłumaczenia ustne z polskiego na grecki i z greckiego na polski. Realizujemy tłumaczenia konsekutywne, symultaniczne, szeptane i przysięgłe. Z naszych usług można skorzystać podczas konferencji, imprez masowych, spotkań z greckimi twórcami, a także w kontaktach z urzędami, instytucjami finansowymi, sądami czy policją.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.eu