Tłumaczenia grecki

Język grecki należy do grupy helleńskiej języków indoeuropejskich. W czasach starożytnych był jednym z najważniejszych języków w Basenie Morza Śródziemnego. Nazwę temu językowi nadali Rzymianie, ponieważ sami Grecy swoją mowę określali jako język helleński.  Obecnie używany w Grecji i na Cyprze oficjalny język urzędowy to język nowogrecki.

Rozwój języka greckiego  można datować na 1600 . p.n.e., i tak:

język mykeński 1600-1200 r. p.n.e.

  • język grecki archaiczny – to między innymi język Homera
  • język grecki klasyczny – język ten to efekt pojawienia się dialektów
  • greka koine
  • język średniogrecki czyli greka bizantyjska
  • katharewusa, czyli greka oczyszczona, taki nieco sztuczny twór językowy nawiązujący do greki klasycznej
  • język nowogrecki

Trzeba pamiętać, ze język grecki to aż 4 tysiące lat języka używanego w mowie i 3 tysiące lat języka pisanego. Jako jeden z ważniejszych, który wpłynął w niezwykle dużym stopniu na wszystkie współczesne języki, którymi posługujemy się w Europie.

Profesjonalne tłumaczenia z greckiego - nie tylko na wakacjach

Poszukujesz nieruchomości w Grecji? A może rozwijasz swój biznes na rynku greckim albo masz spotkanie z kontrahentem z tego kraju? Biuro tłumaczeń FATIX będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z greckiego, zarówno ustne jak i pisemne. Realizujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe. Podejmujemy się tłumaczenia z greckiego oraz na język grecki umów, dokumentów biznesowych oraz tekstów prywatnych. Doskonale poradzimy sobie z tekstami branżowymi i specjalistycznymi. Tłumaczenia z zakresu prawa, medycyny czy nowoczesnych technologii również w przypadku międzynarodowych konferencji, nie stanowią dla nas żadnej trudności. Nasze tłumaczenia z greckiego – tak jak w przypadku pozostałych języków obcych – zawsze wyróżniają się niezwykle wysoką jakością, czyli dobrym przekładem językowym, który łączymy z pełnym zrozumieniem stylu komunikatu i kontekstu kulturowego. Dzięki połączeniu profesjonalizmu z atrakcyjną wyceną tłumaczeń, zyskaliśmy wielu klientów w całej Europie.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl