Tłumaczenia francuski

Język francuski wywodzi się z języków indoeuropejskich, z grupy języków romańskich, a dokładnie to język wywodzący się z zachodnioromańskiego. Ocenia się, że francuskim posługuje się około 300 milionów ludzi na świecie, w tym dla niektórych jest to język urzędowy: 65 milionów Francuzów, 4,5 miliona Belgów, 1,5 miliona Szwajcarów, a także dla około 8 milionów mieszkańców Kanady.

Język francuski wywodzi się z łaciny i razem z rumuńskim, włoskim i sardyńskim jest łacinie najbliższy i pod względem słownictwa i gramatyki. Na nietypową dla innych języków wymowę we francuskim wpływ miały języki celtyckie oraz język germański.

Od XVIII wieku moda na francuski ogarnęła całą Europę – stał się obowiązkowym językiem salonów. Wówczas to o dobrym wykształceniu świadczyła umiejętność posługiwania się francuskim. W arcydziełach literatury do początku XX wieku mamy sporo wstawek francuskich. Nawet dwór angielski w średniowieczu za oficjalny język dworski uznawał francuski. Nadal w wielu krajach wybierany jest jako język obcy w szkołach.

Francuzi bardzo dbali o swój język. W roku 1665 Akademia Francuska objęła pieczą język i postanowiła dbać o jego czystość.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl