Tłumaczenia japoński

Język japoński używany jest przez Japończyków w kraju i emigrantów. Najstarsze zapisy w tym języku z użyciem chińskich znaków to dokumenty z V i VI wieku. Zapisywanie tego języka było dość trudne, ponieważ oparty jest na harmonii samogłosek – dlatego uważa się, że japoński jest powiązany z językami uralo- ałtajskimi – świadczą o tym takie sprawy, jak składnia, czy budowa wyrazów. Czasami jednak jako źródło tego języka wskazuje się grupę języków koreańskich, a nawet różnych języków/dialektów używanych przez ludy zamieszkujące na Pacyfiku. Jednak pewnie prawdziwe źródło współczesnego języka japońskiego nie zostanie dokładnie opisane i odnalezione, a być może jak wiele języków z innych grup, również język japoński rozwijał się w oparciu o różne wpływy językowe.

W języku japońskim mamy stały szyk wyrazów: podmiot - dopełnienie - orzeczenie. Taki szyk jest inny na przykład od szyku stosowanego w językach europejskich i to też jest pewnym utrudnieniem w budowaniu zdań po japońsku. Rzeczowniki w japońskim nie odmieniają się, zaś czasowniki mają regularną odmianę – te nieregularne stanowią wyjątki.

Pamiętać trzeba , że na język japoński miał wpływ język chiński, jak również współczesne języki europejskie. Teraz neologizmy w japońskim mają swoje źródło w języku angielskim.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl