Tłumaczenia rosyjski

Biuro Tłumaczeń, rosyjski – kilka słów o języku

Język rosyjski wywodzi się z języków indoeuropejskich, należy do języków prasłowiańskich i grupy języków wschodniosłowiańskich. Zapisuje się go cyrylicą. Tym językiem posługuje się około 250 milionów ludzi na świecie, w tym dla 145 milionów jest to język ojczysty. Rosyjski jest urzędowym językiem w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie, Kirgistanie.

Język rosyjski podzielił się na trzy duże grupy, które posługują się dialektami. Ze względu na niewielkie różnice w wymowie nazwano te dialekty tak:

  • okające (północne): g wymawia się g
  • akajace (południowe): g wymawia się jak h
  • akające (przejściowe, oficjalne): g wymawia się g

Język rosyjski był obowiązkowy we wszystkich krajach Układu Warszawskiego. Do dziś w języku polskim znajduje się wiele rusycyzmów, jak choćby „wiodący”, „okazać pomoc”, „po mojemu” czy „na siłę”.

Rosyjski jest spokrewniony z białoruskim i ukraińskim, które należą do tej samej grupy językowej. Na te języki znaczny wpływ miał język staro-cerkiewno-słowiański używany w ortodoksyjnej cerkwi. W wielu wypadkach ten język jest mieszanką wschodniosłowiańskiej i cerkiewnosłowiańskiej języka.

Ciekawostką jest, że nazwy sportów w języku rosyjskim są zaczerpnięte z języka angielskiego.

Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego

Biuro Tłumaczeń FATIX świadczy usługi tłumaczeń uwierzytelnionych w kilkudziesięciu językach świata, w tym w języku rosyjskim. Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego przetłumaczy oficjalną dokumentację niezbędną do przedłożenia w instytucjach finansowych czy organach administracyjnych. Oferujemy również uwierzytelnienie tłumaczenia zwykłego przez tłumacza przysięgłego.

W związku z tym, że świadczymy usługi translatorskie przez internet, miejsce zamieszkania klienta nie ma dla nas znaczenia. Siedzibą FATIX są Kielce, lecz z naszej oferty mogą skorzystać także osoby, których miejscem zamieszkania jest Warszawa lub inne miasto. Każde tłumaczenie uwierzytelnione jest skanowane i przesyłane na adres mailowy klienta. Czynności tej dokonuje tłumacz przysięgły obsługujący klientów z takich miast jak choćby Warszawa.

Rosyjski jest jednym z najpopularniejszych języków wśród naszych klientów, zaraz po angielskim i niemieckim, dlatego mamy duże doświadczenie w obsłudze różnorodnych zamówień na tłumaczenia rosyjsko-polskie i polsko-rosyjskie. Oferujemy różnego rodzaju tłumaczenia. Rosyjski to język, z którego mogą Państwo zamówić tłumaczenia przysięgłe, zwykłe i specjalistyczne.

Dużą popularnością cieszą się obecnie również tłumaczenia stron internetowych – ta inwestycja jest szczególnie popularna wśród klientów rozpoczynających działalność na rynku rosyjskim. Jeśli potrzebują Państwo tego rodzaju przekładu, polecamy nasze Biuro Tłumaczeń! Rosyjski na stronie internetowej umożliwia pozyskanie nowych klientów oraz stworzenie wizerunku międzynarodowej firmy.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl