Tłumaczenia litewski

Język litewski wywodzi się z języków indoeuropejskich i należy do grupy języków bałtyckich.

5 milionów ludzi posługujących się językiem litewskim to głównie mieszkańcy Litwy, a także przygraniczni na terenie Białorusi, czy Polski i nieco osób mieszkających na Łotwie i w Rosji.

Język litewski jako samodzielny język wyodrębniony z grupy języków wschodniobałtyckich zaczął się rozwijać w VII wieku, jako język pisany zjawił się w XVI wieku. Współczesny język litewski, w tym język literacki ukształtował się w wieku XIX i XX. Duży wpływ na rozwój tego języka miały języki słowiańskie, którymi posługiwała się ludność większości sąsiadujących państw. Jednak po odzyskaniu niepodległości Litwa zaczęła zastępować słowa zapożyczone z języków słowiańskich- własnymi. Język litewki, co podkreślają badacze, jest jednym z nielicznych języków (bo właściwie jeszcze tak ma tylko norweski), w którym zachowały się archaiczne cechy języka indoeuropejskiego. Język litewski ma wiele dialektów, co zaskakuje przy tak niewielkiej grupie posługujących się tym językiem. Ciekawostką jest, że aż około 3 tysięcy współcześnie używanych słów litewskich to archaizmy.

W naszym biurze tłumaczeń język litewski osiąga wysoki poziom

Potrzebujesz biegłego tłumacza języka litewskiego? Planujesz rozkręcić na Litwie swój biznes? A może chcesz przetłumaczyć pamiątki i dokumenty rodzinne, które otrzymałeś od swojej babci? Tak czy inaczej Biuro Tłumaczeń FATIX stoi do Twojej dyspozycji. Realizujemy tłumaczenia z litewskim w roli głównej: tłumaczenia ustne i pisemne, ekspresowe i przysięgłe, z najróżniejszych branż i dziedzin. Tłumaczymy teksty medyczne, prawnicze i marketingowe. Nasze biuro tłumaczeń z językiem litewskim nie ma żadnego problemu. Doskonale znamy język oraz kulturę ludzi, którzy się nim posługują. Dzięki temu nasze tłumaczenia cechuje najwyższy poziom językowy i merytoryczny. Litwa to niewielki kraj ale o bogatej historii, która mocno nas ze sobą łączy. Jeżeli pragniesz go poznać lub porozumieć się z litewskimi kontrahentami, chętnie podejmiemy się tłumaczenia na litewski i z języka litewskiego. Możesz nam zaufać, tak jak zaufało nam już wiele osób i firm w całej Europie.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl