Biuro Tłumaczeń FATIX świadczy również usługi tłumaczeń przysięgłych w kilkudziesięciu językach świata, w tym wszystkich językach Unii Europejskiej.

Celem tłumaczenia przysięgłego jest poświadczenie pełnej zgodności i wierności tekstu przekładanego na potrzeby instytucji i urzędów, które takiego poświadczenia mogą wymagać. Tłumaczenia przysięgłe mogą być wymagane przez np. sądy, Policję, ale także urząd stanu cywilnego oraz inne instytucje pożytku publicznego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości oraz Ustawą o Zawodzie Tłumacza Przysięgłego:

  • strona rozliczeniowa tekstu tłumaczenia przysięgłego ma 1125 znaków,
  • podstawą do obliczenia wielkości tłumaczenia jest tekst wynikowy, tj. po tłumaczeniu
  • każde tłumaczenie przysięgłe jest skanowane, a sam skan wysyłany jest do klienta
  • gotowe tłumaczenie w formie papierowej można odebrać fizycznie w siedzibie Biura Tłumaczeń FATIX, przesyłką poleconą lub kurierem; w specjalnych sytuacjach możliwe są również inne formy dostarczenia przesyłki zawierającej gotowe tłumaczenie

Tłumacz przysięgły przez internet

Tłumaczenia przysięgłe znacząco różnią się od klasycznych tłumaczeń, takich jak przekłady tekstów marketingowych czy artykułów naukowych. Tłumaczenie uwierzytelnione może bowiem wykonać wyłącznie tłumacz przysięgły. Taki tłumacz musi spełniać określone wymogi, zdać egzamin PKE i zostać wpisany na Listę Tłumaczy Przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tłumaczenie przysięgłe jest tłumaczeniem wymaganym w określonych sytuacjach, na przykład podczas przekładu oficjalnej dokumentacji, umów, pism urzędowych czy pism sądowych. W takich przypadkach jedynie tłumacz przysięgły dysponuje kwalifikacjami niezbędnymi do wykonania tłumaczenia, które będzie można przedłożyć organom państwowym czy instytucjom finansowym. Warto zauważyć, że tłumaczenie uwierzytelnione jest ważne dopiero wtedy, gdy tłumacz przysięgły potwierdzi je za pomocą pieczęci lub podpisu kwalifikowanego.

Biuro Tłumaczeń FATIX umożliwia zamówienie tłumaczenia przysięgłego online. Tłumacz przysięgły przez internet to usługa skierowana do klientów pragnących uzyskać profesjonalne tłumaczenie uwierzytelnione szybko i wygodnie. Wykwalifikowany tłumacz przysięgły wykona przekład po angielsku lub w innym zamówionym języku i prześle dokument skanem na wskazany adres e-mail. W ten sposób otrzymają Państwo tłumaczenie w krótkim czasie – bez konieczności dojazdu czy czekania na kuriera. W wolnej chwili można natomiast odebrać tłumaczenie w formie papierowej, odwiedzając nasze Biuro lub zamawiając usługę pocztową/kurierską.


W celu dokonania wyceny Państwa tłumaczenia, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zapytania
oraz załączenie plików przeznaczonych do tłumaczenia.
Po otrzymaniu zapytania przygotujemy analizę dokumentów wraz z wyceną kosztów tłumaczenia
oraz proponowanymi terminami realizacji zamówienia.

wyślij zapytanie


Masz krótkie pytanie i nie chcesz na tym etapie wypełniać formularza zapytania?
Zadzwoń do nas: +48 (022) 101 77 71 lub napisz: info@fatix.pl
W przeciągu godziny skontaktuje się z Tobą nasz Konsultant i z chęcią rowzwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl