Tłumaczenia portugalski

Tłumaczenia z portugalskiego – kilka słów o języku

Język portugalski należy do grupy języków indoeuropejskich. Jest to język z grupy języków romańskich, wywodzących się z języków zachodnioromańskich. Językiem tym posługuje się około 210 milionów ludzi na świecie - oczywiście głównie w Portugalii oraz we wszystkich byłych koloniach portugalskich. Jednak mieszkańcy wielu krajów z innym językiem urzędowym posługują się portugalskim jako swoim językiem. Najstarsze zachowane zapisy w języku portugalskim pochodzą z wieku XII. Ogromna ilość krajów, w których portugalski jest językiem urzędowym, sprawiło, że w roku 1996 kraje te założyły Wspólnotę Państw Portugalskojęzycznych. Portugalski posiada dwie oficjalne wersje: brazylijską oraz europejską. Wersje te różnią się dość znacznie wymową. Portugalski jest językiem urzędowym w Portugalii, Angoli, Brazylii, Gwinei Bissau, Gwinei Równikowej, Mozambiku, Republice Zielonego Przylądka, Timorze Wschodnim oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej.

Zasady gramatyki i fonetyki odmiany europejskiej języka portugalskiego zostały ustalone według wzorca z Lizbony i okolic. Często nazywane jest lizbońską normą języka. Z kolei zasady gramatyczne i fonetyczne normy brazylijskiej ustalono według wzorca mówionego w Rio de Janeiro. Cechą charakterystyczną dla portugalskiego jest skracanie lub ścieśnianie samogłosek w sylabach nieakcentowanych.

Tłumaczenia – portugalski-polski, polski-portugalski

Biuro Tłumaczeń FATIX wykonuje profesjonalne Ttłumaczenia z portugalskiego – zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe. Jako zespół zaangażowanych tłumaczy wykonujemy tłumaczenia w możliwie jak najkrótszym czasie, oferując usługi w trybie standardowym, przyspieszonym oraz ekspresowym. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym czynnikiem dla naszych klientów jest czas, dlatego oferujemy tłumaczenia przez internet. Wystarczy więc przesłać do nas tekst z zapytaniem o bezpłatną wycenę i ustalić tryb Ttłumaczenia. Portugalski nie jest popularnym językiem w Polsce, lecz dzięki współpracy z doświadczonymi i zaufanymi tłumaczami jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu tłumaczenie z portugalskiego nawet w tym samym dniu roboczym!

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.pl