Переклад українською мовою
bezpłatna wycena
infolinia/zadzwoń
+48 (022) 101 77 71

Tłumaczenia publikacji i artykułów naukowych


Tłumaczenia publikacji i artykułów naukowych nie należą do łatwych. Dla niedoświadczonych osób stanowią często zbyt duże wzywanie. W ich wykonywaniu ważną rolę odgrywa przede wszystkim bardzo dobra znajomość języków źródłowego i docelowego oraz branży, której dotyczy dany tekst. Właśnie dlatego specjaliści z biura Fatix stale poszerzają swoją wiedzę, aby móc przygotowywać tłumaczenia najwyższej jakości. Ich profesjonalizm jest potwierdzony licznymi certyfikatami i opiniami klientów, którzy często chwalą terminowość i dokładność realizowanych zleceń. Jeszcze przed podjęciem współpracy warto się zapoznać z referencjami, jakich udzielili nam nasi klienci.

Tłumaczenia naukowe – profesjonalizm i indywidualne podejście

Aby mieć pewność, że każde tłumaczenie publikacji naukowej lub artykułu zostanie wykonywane prawidłowo, powierzamy je jedynie tym specjalistom, którzy mają rozległą wiedzę z danej dziedziny. W przypadku takich tekstów nawet niewielki błąd mógłby bowiem całkowicie zmienić odbiór treści lub przekłamać wynik badań. Właśnie dlatego wszystkie tłumaczenia są w naszym biurze wykonywane przez profesjonalistów, a nie przez maszyny. Poleganie na wiedzy i doświadczeniu specjalistów pozwala unikać błędów merytorycznych i stylistycznych. Ponadto tekst przetłumaczony przez człowieka jest łatwiejszy do przeczytania i zrozumienia. Fatix to jedno z niewielu biur tłumaczeń, w których cały proces przebiega bardzo indywidualnie i jest dopasowywany do potrzeb konkretnego klienta, a od momentu przyjęcia zlecenia aż do jego zakończenia wszystkim zajmuje się człowiek.

Tłumaczenia pisemne, ustne, standardowe i przysięgłe

Niezależnie od wybranego rodzaju tłumaczenia – czy będzie to tłumaczenie naukowe pisemne, ustne, standardowe, czy przysięgłe – można mieć pewność, że zlecenie zostanie wykonane przez profesjonalistę znającego się na konkretnej dziedzinie nauki. Zarówno tłumaczenia ustne, jak i pisemne są realizowane z najwyższą starannością, przy jednoczesnym uwzględnieniu obowiązujących standardów. Dzięki temu wszystkie wykonywane przez nas tłumaczenia publikacji i artykułów naukowych są zgodne z zasadami tworzenia takich treści.

Biuro Tłumaczeń Fatix współpracuje ze środowiskiem akademickim, więc często zdarza nam się pracować nie tylko z artykułami, lecz także całymi pracami naukowymi. Przetłumaczone teksty są poprawne zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym, dzięki czemu z powodzeniem mogą być publikowane na przykład w czasopismach naukowych. Korzystając z profesjonalnego tłumaczenia artykułów i publikacji, można jeszcze prężniej rozwijać swoją karierę naukową i nawiązywać międzynarodowe współprace. Wiele tekstów naukowych tłumaczy się obecnie na język angielski, ale korzystając ze wsparcia naszego biura tłumaczeń, można bez problemu przygotować treści w wielu innych językach, takich jak francuski, grecki czy włoski.

Jakie treści naukowe tłumaczymy?

Biuro Tłumaczeń Fatix podejmuje się wielu zleceń związanych z publikacjami i artykułami naukowymi. Tłumaczymy między innymi teksty z zakresu nauk:

  • przyrodniczych,
  • humanistycznych,
  • medycznych,
  • artystycznych,
  • prawnych,
  • ekonomicznych,
  • technicznych,
  • ścisłych.

Na co dzień biuro Fatix ma do czynienia z tłumaczeniami recenzji naukowych, prac doktorskich, prac obrazujących wyniki przeprowadzonych badań, artykułów naukowych przeznaczonych do publikacji w czasopismach, rozpraw naukowych, abstraktów czy odczytów na sympozja i konferencje.

Dzięki doskonałej znajomości języków źródłowego i docelowego oraz dziedziny nauki, w której obrębie porusza się autor, każde wykonywane przez nas tłumaczenie jest odpowiednie do zaprezentowania podczas wystąpienia publicznego lub opublikowania w czasopiśmie. Tłumacząc, korzystamy ze specjalistycznego słownictwa używanego w danej branży oraz zdobywanych przez lata kompetencji językowych.

Przyjmujemy zlecenia zarówno od osób prywatnych, jak i uczelni oraz instytutów badawczych. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy wypełnić  formularz i poczekać na odpowiedź.

Wahasz się? Zadzwoń, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

tel. +48 (022) 101 77 71 / info@fatix.eu